SAMORZĄD miasta mrągowo

obecne WŁADZE miasta Mrągowo 

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta Mrągowo Jakuba Doraczyńskiego.

Urodziłem się w Mrągowie w 1987 r. Wychowywałem się w wielopokoleniowej rodzinie, która od lat była i jest związana z naszym miastem. Jestem żonaty od blisko 12 lat. Razem z moją żoną Magdą wychowujemy dwóch synów – bliźniaków Bruna i Iwa. Członkiem rodziny jest również pies Marlon.

Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem inżynierii środowiska, absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Ukończyłem studia podyplomowe Prawno – Menedżerskie na Wydziale Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz studia podyplomowe Odnawialne Źródła Energii na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim.

W swoim życiu zawodowym pełniłem funkcje inżyniera, a później kierownika budowy w firmach wykonawczych zajmujących się budową infrastruktury sanitarnej. Pracowałem jako specjalista branżowy w firmie zajmującej się generalnym wykonawstwem inwestycji kubaturowych. W karierze zawodowej pełniłem także funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego na zlecenie zarówno podmiotów prywatnych jak i publicznych. W latach 2016 – 2019 pracowałem w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mrągowie. Byłem odpowiedzialnym za miejską sieć wodociągową. Od 2013 roku prowadziłem także własną działalność – pracownię projektową.

Pełniłem funkcję radnego Rady Miejskiej w Mrągowie w kadencji 2018 – 2024. Jako radny zawsze sumiennie i odpowiedzialnie wykonywałem swoje obowiązki. Przygotowanie pod względem merytorycznym w procedowanych sprawach uważam za obowiązek każdego radnego. We wspomnianej kadencji pełniłem funkcję przewodniczącego klubu radnych Mrągowska Wspólnota Samorządowa, a następnie powstałego w wyniku połączenia klubów Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej i Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej klubu radnych wspierających kandydaturę Jakuba Doraczyńskiego na Burmistrza Mrągowa – Wspólna Sprawa 2024.

Od lutego 2020 r. pełnię funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Mrągowska Wspólnota Samorządowa.

Wolny czas poświęcam głownie moim dzieciom. W związku z tym, że moi synowie są aktywni sportowo, towarzyszę im w rozwijaniu ich pasji i dzięki temu poznaję nowe dziedziny życia, które do tej pory nie były mi bliskie. Jest to doświadczenie bardzo inspirujące. Osobiście interesuję się muzyką, filmem, sportem, motoryzacją, historią najnowszą, polityką – w tym głównie funkcjonowaniem samorządów. Najlepiej spędzony czas – to czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół.

WŁADZE miasta Mrągowo kadencja 2024-2028

Zdjęcie Burmistrza Miasta Mrągowo.

jakub doraczyński

Burmistrz Miasta Mrągowo

Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo.

robert wróbel

Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo

Sekretarz Miasta Mrągowo.

małgorzata Chyziak

Sekretarz Miasta Mrągowo

Skarbnik Miasta Mrągowo.

Aneta Romanowska

Skarbnik Miasta Mrągowo

RADA Miejska w mrągowie kadencja 2024-2028

Przewodnicząca Rady miejskiej:


Magdalena Szlońska 



Wiceprzewodniczący Rady miejskiej:


Marian Miksza

Pozostali członkowie Rady Miejskiej:


Maciej Dzimidowicz

Wiesław Grala

Paweł Kowalewski

Rafał Markowski

Artur Mazurek

Lubomir Melnicki

Mirosław Moczydłowski

Tadeusz Orzoł

Andrzej Parzych

Agnieszka Pytel

Stanisław Zapadka


Urząd Miejski w Mrągowie


ul. Królewiecka 60A 

11-700 Mrągowo

Sekretariat:


tel.: +48 89 741 90 00

fax: +48 89 544 40 31

sekretariat@mragowo.um.gov.pl

Poniedziałek: 8:00-16:00

Wtorek: 7:30-15:30

Środa:  7:30-15:30

Czwartek: 7:30-15:30

Piątek: 7:30-15:30

WŁADZE miasta Mrągowo kadencja 2018-2024

Burmistrz Miasta Mrągowo.

Stanisław Bułajewski

Burmistrz Miasta Mrągowo

Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo.

Tadeusz Łapka

Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo

Sekretarz Miasta Mrągowo.

małgorzata Chyziak

Sekretarz Miasta Mrągowo

Skarbnik Miasta Mrągowo.

Aneta Romanowska

Skarbnik Miasta Mrągowo

RADA Miejska w mrągowie kadencja 2018-2024

Zdjęcie przedstawia Radę Miejską w Mrągowie na kadencję od 2018 do 2024 r.

Przewodniczący Rady miejskiej:


Henryk Nikonor 



Wiceprzewodniczący Rady miejskiej:


Bogdan Moroz 

Pozostali członkowie Rady Miejskiej:


Waldemar Cybul 

Rafał Czyżewski 

Katarzyna Detyna 

Jakub Doraczyński 

Tomasz Doraczyński 

Daniel Jakubas

Rafał Markowski 

Marian Miksza 

Mirosław Moczydłowski

Tadeusz Orzoł 

Dariusz Papiernik 

Grzegorz  Parda 

Edward Płocharczyk

Agnieszka Pytel

Ewa Szałachowska 

Dominik Tarnowski 

Bogusław Wilk 

Kamil Wojno 

Robert Wróbel

Działalność Rady Miejskiej w Mrągowie w 2023 r.

97

podjętych uchwał 


48

zapytań i interpelacji zgłoszonych

do Burmistrza Miasta

Zdjęcie obrad rady miejskiej.

Nagrody i wyróżnienia

Burmistrz Mrągowa ambasadorem Polskiej Strefy Inwestycji

Zdjęcie nagrodzonego Burmistrza Miasta Mrągowo.

Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski dołączył do grona „Ambasadorów Polskiej Strefy Inwestycji”. 

Podczas odbywającego się w Olsztynie „Kongresu Przyszłości” Burmistrz odebrał wyróżnienia.

„Chcemy w ten sposób wyróżniać samorządy, które dbają o rozwój przedsiębiorczości na swoim terenie, stwarzają dobre warunki do inwestowania, przygotowują tereny pod przyszłe inwestycyjne i współpracują z nami w celu przyciągnięcia inwestorów – informuje Krzysztof Żochowski, prezes W-MSSE SA. – Nastawienie samorządów jest kluczowym elementem w pozyskiwaniu inwestycji.”





Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta z wyróżnieniem.

PERŁY SAMORZĄDU 2023

Miasto Mrągowo uplasowało się w pierwszej dziesiątce najlepszych miast w Polsce do 100 tys. mieszkańców w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2023”. 

Doceniono również skarbnika Mrągowa - Anetę Romanowską, która zajęła 3. miejsce w kategorii „Skarbnik Samorządu 2023”.  

— To nasz ogromny sukces i wielka duma — skomentował burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. — W historii naszego samorządu to pierwsze tak spektakularne osiągnięcie. Nagrody dopingują do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz naszych mieszkańców i udowadniają, że to co robimy ma sens!

Ranking Perły Samorządu jest opracowaniem, które porównuje i zestawia ze sobą wspólnoty lokalne w podziale na kategorie, względem ich wielkości. Wszystko po to, by wyłonić spośród setek polskich miast i gmin te, które są zarządzane we wzorcowy sposób, a efekty ich działań przekładają się na dane potwierdzające dobry kierunek.

Porównywane są, poza zebranymi w formie ankiet z pytaniami zamkniętymi, między innymi także wyniki z poprzednich lat – tak, aby w rankingu ująć perspektywę rozwoju poszczególnych gmin i zweryfikować, czy kolokwialna, „zbyt wysoko ustawiona poprzeczka” nie obniża ewentualnej pozycji w rankingu.

Zdjęcie przedstawia trzy kobiety z dyplomami.
Zdjęcie wręczania dyplomów.
Zdjęcie grupowe osób nagrodzonych.
Zdjęcie Burmistrza Miasta z nagrodą.

Ranking Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego


Kolejny raz Mrągowo zajęło wysokie miejsce w rankingu samorządów, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

 Tym razem Mrągowo znalazło się na 3. miejscu Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii gmin miejskich i na 6. miejscu w kategorii lider województwa

Zestawienie przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Urząd Statystyczny w Olsztynie.


Ranking Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego to wyjątkowa inicjatywa, którą Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Olsztynie. Celem Rankingu jest ocena, na podstawie danych pozyskanych przez system statystyki publicznej oraz ze źródeł zewnętrznych, potencjału, aktywności i wyników osiąganych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego w sferze gospodarczej i społecznej.

Tegoroczny ranking podzielono na cztery kategorie: lider województwa, gminy miejskie, gminy wiejskiej i gminy-miejsko wiejskie.


Mrągowo, wśród gmin miejskich, uplasowało się na 3. miejscu. W kategorii lider województwa zajęło 6. pozycję.


– Wyniki potwierdzają, że jesteśmy jedną z najlepiej rozwijających się gmin w województwie. A warto przy tym zaznaczyć, że w naszym województwie jest 137 gmin i powiatów  – powiedział Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa. – Serdecznie dziękuję wszystkim urzędnikom, pracownikom instytucji miejskich i wspierających mnie radnych. Bez nich nie byłoby tego sukcesu. Dziękuję również wszystkim Mieszkańcom, którzy doceniają moją pracę.


Wśród kryteriów branych pod uwagę przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej znalazły się m.in. średnie dochody własne budżetów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty, a także np. odsetek korzystających z sieci kanalizacyjnej.


Bardzo zależało nam na tym, aby pokazać gminy, które są wiodące w regionie pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Do rankingu i do wskaźników wzięliśmy bardzo szeroki przekrój. Zarówno są to wskaźniki dotyczące kultury, oświaty, pozyskiwania środków unijnych, jak i oczywiście pozyskiwania i gospodarowania środkami publicznymi – powiedziała w rozmowie z Radiem Olsztyn Marta Siemieniuk, dyrektorka Podlaskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.


My dostarczamy informacje. Odpowiednie cechy przekazujemy zgodnie z opracowaną metodologią. Przeliczamy je również zgodnie z algorytmem – dodał dyrektor Urzędu Statystycznego w Olsztynie Marek Morze.


Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbyło się 5 grudnia. Wydarzenie odbyło się pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego. Piotr Opaczewski podkreślał, że takie spotkania to świetna arena dla wymiany doświadczeń.


Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej działa na rzecz zwiększania sprawności i efektywności funkcjonowania administracji samorządowej, a także wspiera decentralizację władzy publicznej. 


Zdjęcie grupowe uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej numer 1.

Szkoła podstawowa Nr 1 w „Złotej dziesiątce”

Drugi rok z rzędu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie znalazła się w „Złotej Dziesiątce” szkół w województwie, które mogą pochwalić się największą liczbą laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych! 

To ogromne wyróżnienie, bo „Złota Dziesiątka” jest uważana za swoisty ranking szkół podstawowych w naszym regionie. By się do niej zakwalifikować, trzeba zmierzyć się z przeszło pół tysiącem szkół podstawowych z całego województwa. 

18 maja w SP Nr 1 odbyła się uroczystość, podczas której podziękowano wyróżnionym uczniom, nauczycielom i rodzicom.


Cieszymy się ogromnie, że w tym roku nasza szkoła znów znalazł się wśród dziesięciu najlepszych placówek podstawowych z naszego województwa — powiedział Dariusz Żyłowski, dyrektor SP Nr 1. — To oczywiście zasługa naszych uczniów i ich wielkiego wysiłku, ale również nauczycieli i rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję.


To sukces przede wszystkim uczniów. Gratuluję Wam pracy i rozwijania swoich talentów. Budujcie w ten sposób fundamenty do swojego przyszłego życia — dodał Wojciech Cybulski, wicekurator Oświaty. — Dziękuję nauczycielom i rodzicom, bo to również Wasze ogromne osiągnięcie.


Wasze sukcesy są sukcesami naszego miasta i jestem z tego bardzo dumny — powiedział Burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. — Zawsze ogromnie się cieszę z osiągnięć sportowych, która ta szkoła ma sporo. Dziś jestem pełen podziwu dla osiągnięć naukowych. Oby tak dalej!


W imieniu wszystkich rodziców mówię: dziękuję! Zarówno dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli — powiedział Piotr Kupszit, przewodniczący Rady Rodziców w SP Nr 1. — W naszej szkole zauważalny jest progres porównując do roku ubiegłego. Z miejsca 10 awansowaliśmy na 7. Wyliczyłem, że za dwa lata powinniśmy się spotkać na uroczystości, podczas której nasza szkoła będzie świętować I miejsce w województwie, czego wszystkim nam życzę.


Warto zaznaczyć, że konkursy przedmiotowe są organizowane od wielu lat i służą rozwijaniu zainteresowań oraz motywowaniu uczniów do uczenia się. Uczestniczą w nich tysiące dzieci wspieranych przez swoich nauczycieli i rodziców. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela, zaangażowania i wielu godzin pracy.


W tym roku, w gronie laureatów konkursów przedmiotowych w SP Nr 1 znalazło się 7 uczniów, tytuł finalisty zdobyło 4.


podziękowania 

Liczne listy z podziękowaniami za wsparcie od zarządów klubów sportowych, stowarzyszeń, szkół,  fundacji, które są dostępne w gabinecie burmistrza- Stanisława Bułajewskiego.

Podziękowania za realizację akcji na rzecz mieszkańców w zakresie zdrowia; realizowanie Nieodpłatnych badań dla mieszkańców, w ramach profilaktyki przeciw chorobom nowotworowym u dorosłych jak i dzieci.