BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE

Wydatki zrealizowane w ramach bezpieczeństwa publicznego w 2023 r.

-75,59%

do roku 2022

W 2023 r. na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej wydatkowano 31.156,22 zł. Na funkcjonowanie i działalność bieżącą Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrągowie wydatkowano 9.656,22 zł.

Bezpieczeństwo w Mieście Mrągowo w 2023 r.

DZIAŁALNOŚĆ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W mieście mrągowo

Liczba akcji ratowniczych OSP w 2023 r.

Liczba zdarzeń / akcji związanych z miejscowymi zagrożeniami w 2023 r.

Liczba członków OSP w 2023 r.

W 2023 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrągowie uczestniczyła 16 razy w akcjach ratowniczych związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

W ramach prac społecznych wykonano:

Zdjęcie przedstawia dziecko w wozie strażackim u boku strażaka.
Zdjęcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrągowie.
Zdjęcie przedstawia Strażaka w pełnym umundurowaniu.
Zdjęcie strażaka w stroju nurka, wyławiający butelki z wody.

Wykonano także następujące prace porządkowe, remontowe i budowlane przy obiektach i sprzęcie:

Działalność OSP w Mrągowie to również współpraca z organizacjami i instytucjami na terenie Miasta Mrągowo oraz działalność sportowa. OSP w Mrągowie współpracuje z PCK w Mrągowie oraz OC Mrągowo. W zakresie ratownictwa wodnego, zabezpieczenia imprez oraz pomocy przy organizacji przedsięwzięć społecznych nasi ratownicy współpracują z KP PSP w Mrągowie.

Ratownicy ochotnicy w 2023 r. aktywnie brali udział wydarzeniach z zakresu działalności kulturowej, zabezpieczali imprezy masowe, kulturalne i sportowe na terenie Miasta. Prowadzili pokazy podczas pikniku w Przedszkolu na ul Brzozowej, brali udział w uroczystości 100-lecia  OSP Wyszembork oraz w zawodach strzeleckich Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Mrągowie, gdzie zdobyli I miejsce drużynowo oraz I indywidualnie – Kordek Wiesław. Nasi ratownicy aktywnie uczestniczyli również w akcjach honorowego dawstwa krwi.

Zdjęcie przedstawia Strażaków pod remizą z dziećmi z niepełnosprawnościami.
Zdjęcie strażaczki przy wojskowym aucie.
Zdjęcie przedstawia Strażaków pod remizą.